U Soudu 1947/9, Teplice 415 01
+420 608 721 166
info@hotelgreenhouse.cz

Teplice – malá Paříž

Tipy na Výlet
Zámek Duchcov
Vodní nádrž Barbora

Pro lepší poznání města Teplice a jejího nejbližšího okolí je lepší si rezervovat více dní. Samotné město má skutečně co nabídnout – nejen návštěvníkům věhlasných lázní, milovníkům kultury, umění, ale i sportovcům a rodinám s dětmi.

Začněme nejznámější dominantou, lázněmi. Právem se jim přezdívá Malá Paříž. Jsou to jedny z nejstarších lázní v Evropě, kterými v nadmořské výšce 220m proudí teplé prameny. Tyto lázně pak vyhledávají zejména lidé s poruchami pohybového aparátu, s onemocněním svalů, po úrazových stavech a po operacích. Teplice jsou vhodné i pro léčbu onemocnění cév. Kromě léčebných ozdravných procedur můžete obdivovat i výstavní klasicistní zámek, překrásné klasicistní i secesní měšťanské domy, barokní budovu fary-děkanství nebo morový sloup Nejsvětější Trojice. A k lázním pak samozřejmě neodmyslitelně patří i kolonáda se živým orchestrem, který skutečně utvoří jedinečnou atmosféru.

Tipy na výlety

Teplice

Teplickým lázním se právem přezdívá Malá Paříž. Jsou to jedny z nejstarších lázní v Evropě, kterými v nadmořské výšce 220 m proudí teplé prameny. Tyto lázně pak vyhledávají zejména lidé s poruchami pohybového aparátu. Kromě léčebných ozdravných procedur můžete obdivovat i výstavní klasicistní zámek.

Zoo Ústí nad Labem (21 km)

Můžete zde spatřit více než 1 300 zvířat z 240 různých druhů. Najdete tu vzácné druhy – např. orangutana bornejského, levharta mandžuského, parosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského..